A+ R A-

Festiwal Kameralny

 

V Festiwal Muzyki Kameralnej

 

 V Festiwal Muzyki Kameralnej 

REGULAMIN

WYNIKI KONKURSU

 

ZAPRASZAMY NA KONCERT FESTIWALOWY

Classic Trio

Classic Trio (flet, wiolonczela, fortepian) tworzy zespół młodych muzyków i nauczycieli, którzy poznali się w pracy w szkole. Połączyła ich pasja do wspólnego grania oraz częste podróże samochodem. Grają czasem na poważnie, czasem nie do końca na serio, ale zawsze z dawką dużej energii i pozytywnych emocji. Mimo, iż są zupełnie różni, łączy ich ciągłe poszukiwanie nowych inspiracji i motywacji do tworzenia oraz wyrażania siebie na scenie.

Małgorzata Bętkowska - flecistka, kameralistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, ukończyła Podyplomowe Studia Mistrzowskie w Zakresie Instrumentalistyki w klasie fletu dr Elżbiety Woleńskiej w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracowała z wieloma orkiestrami m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestrą Opery Nova oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach fletowych prowadzonych przez takich flecistów jak Gareth McLearnon, Peter-Lukas Graf, Elżbieta Woleńska, Jerzy Mrozik, Sarah Louvion, Barten D’Hollander.

Jacek Szczepański - pianista pochodzi z Włocławka. W roku 2008 ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Rok później uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu dr Mariusza Klimsiaka. Od 2012 roku zajmuje stanowisko asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pracuje także jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Prowadzi aktywne życie artystyczne koncertując w Polsce.

Ewa Witczak - wiolonczelistka młodego pokolenia, doktor sztuki, kameralistka, pedagog. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F . Nowowiejskiego w klasie wiolonczeli barokowej Markusa Möllenbecka oraz wiolonczelę współczesną w klasie dr hab. Renaty Marzec, prof. ndzw. Obecnie jest studentką studiów doktoranckich w macierzystej uczelni oraz studentką violi da gamba w klasie mgr Justyny Młynarczyk w Akademii Muzycznej im. K.i G. Bacewicz w Łodzi. Jest laureatką kilkunastu konkursów polskich oraz zagranicznych. Wielokrotnie występowała podczas festiwali w Polsce i zagranicą m.in. w Regensburgu, Berlinie, Neuburgu nad Dunajem, Korei Południowej, Dolnym Kubinie, Florencji, L’Aquilli, Świdnicy, Toruniu, Bydgoszczy, Zabrzu, Krakowie, Poznaniu, Włocławku, Gdańsku, Gdyni, Helu, Mielcu, Przemyślu, Świeciu, Gliwicach, Golubiu-Dobrzyniu i Warszawie. Nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji.

W programie:
L.Farrenc - Trio na flet, wiolonczelę i fortepian, Op.45
J.N.Hummel - Adagio, Warjacje i Rondo, Op. 78
P.Gauber - 3 Aquarells

 

 Lokalizacja konkursu na mapach google: https://maps.app.goo.gl/insNTx3ySPGYoKxd7

 

Celem głównym festiwalu i konkursu jest motywowanie oraz promocja uzdolnionych młodych instrumentalistów i wokalistów.

Celem uzupełniającym festiwalu jest propagowanie i rozwój kultury Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego oraz Gminy i Miasta Kowalewo Pomorskie.

 

 FMK 2022 5FMK 2022 22FMK 2022 25FMK 2022 39FMK 2022 37

Strona konkursu na Facebook:

https://www.facebook.com/Festiwal-Muzyki-Kameralnej-w-Kowalewie-Pomorskim-106273942116868

Informacji udziela sekretariat szkoły oraz Krzysztof Sypek, tel. 697227528:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. sekretariat: 53-53-53-786

Poniżej przedstawiamy oferty noclegów i wyżywienia w najbliższej odległości miejsca konkursu (MGOK Kowalewo Pomorskie)

Polecamy również krótkie wycieczki w regionie:

 NOCLEGI
Dom Weselny Irena – UL. Kościuszki 6 Kowalewo Pomorskie. 13 POKOJÓW Z WYŻYWIENIEM, Z MOŻLIWOŚCIĄ ĆWICZENIA W POKOJACH 

 WYŻYWIENIE

Mehedi Kebab - Plac 700-lecia 13

Da-Noi – Fosa Jagiellońska 5
Pizzeria Riviera – Fosa Jagiellońska 12